Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Z letité alergičky a astmatičky s kortikoidy opět bez léků

Dnes vám předkládám další střípek do mozaiky mé vášně pro zdraví. Tím, že jsem začala jíst chlorellu a ječmen GW se postupně v mém životě hodně změnilo. Byla to první komplexní očista. Člověk se s nimi dostane blíž k sobě. Možná tady začala má cesta k půstům.

Zelené mi v jídelníčku zůstaly nastálo. Věřte, že vím proč. O tom, co jsou zelené potraviny, jak působí a změní život třeba i vám se dozvíte na této stránce.

Přečtěte si rozhovor s mojí kamarádkou Petrou Pokorovou, která je nutriční terapeutka. Pracuje jako sestra s dialyzovanými pacienty, napsala pro ně knihu o výživě a na toto téma má rozsáhlou přednáškovou činnost.  S Petrou jsme se potkaly na kurzu Poradce pro výživu u Martina Jelínka.

Velmi mě zaujalo, že se taková odbornice na výživu dál vzdělává. Jednou jsme se daly do řeči a bohužel jsem se dozvěděla, že Petra má zdravotní obtíže, které jí nemile ztrpčují život. Léčí je „běžnými“ léky, které jí ovšem nepomáhají. Samozřejmě mě zajímalo, jestli zná zelené potraviny.

Věrka: Ahoj Petro, vypadáš skvěle a o tom chci s tebou mluvit :-) Změnilo se něco v tvém životě po zdravotní stránce za ten rok a půl co se známe?

Petra: Změnilo se hodně věcí. To hlavní pro mě je, že jsem úplně bez léků na alergii a na astma. Jsem plná energie a bez jakýchkoli zdravotních potíží.

Před rokem a půl jsem brala léky, včetně kortikoidů s inhalační léčbou. Při chůzi do schodů jsem se zadýchávala a v době pylové sezóny mě pořád svědily a slzely oči. Často jsem měla neustávající kašel a svědilo mě celé tělo, to bylo velmi nepříjemné.

4-P1070992

V: To je skvělý a kam zmizely tvoje potíže?

P: To ty dobře víš :-) Pomohly mi zelené potraviny. Já jsem věděla, že jestli chci něco zlepšit, tak potřebuji nejprve pročistit tělo, no a tohle zelené zvládly perfektně.

Nejdřív jsem pocítila účinek chlorelly na svých zubech a dásních. Dříve jsem měla velmi citlivé zuby, používala jsem speciální zubní kartáček, pastu i ústní vodu, a přesto mi krvácely dásně. Trnuly mi zuby, když jsem se napila studeného a tvořil se mi zubní kámen. Už po týdnu jsem si všimla, že mi při čištění zubů nekrvácí dásně a citlivost na studené se zmírnila. Po roce jsem byla překvapená, když mi zubní hygienistka řekla, že mám minimum zubního kamene.

V: Začátek vypadá úžasně. A řekni mi, ty jsi byla o zelených přesvědčená hned, že do nich jdeš a nepochybovala jsi o jejich účinku?

P: Váhala jsem. Měla jsem zkušenost s ječmenem z lékárny, u kterého jsem žádné účinky nezpozorovala. Přesvědčilo mě, když jsi mi vysvětlila způsob zpracování ječmene a chlrolelly GW. Na to jsem jako nutriční terapeutka slyšela. V lékárně ani nevěděli, jak jsou jejich ječmen a chlorella zpracovávané.  

V: To jsem ráda, že to říkáš zvláště proto, že jsi specialistka v oboru. Mrzí mě, že dneska je internet plný levné chlorelly a ječmene a lidé sice zaplatí méně, ale bez účinku. Kvalita GW je na trhu jedinečná a denní dávka chlorelly a ječmene vyjde na 26Kč, to si může dovolit opravdu každý. K tomu je to často ta nejkvalitnější potravina na talíři.

Co se vlastně dělo, když si začala zelené jíst?

P: Všimla jsem si, že se mi nemastí tolik vlasy. Dřív bylo šílené, že jsem si musela mýt vlasy každý den a teď si je myji za 2-3 dny. Připravovala jsem se na bouřlivou očistnou reakci, ale byla jsem mile překvapena. Kromě častějšího močení jsem na sobě nic nezpozorovala. Naopak bonusem mi byla pravidelná stolice.

V: To je vidět, že se stravuješ zdravě, protože většina lidí očistnou reakci má silnější. Více se potí nebo se jejich vyprazdňování dočasně zhorší. S tím samozřejmě poradce vždycky pomůže. Je to jenom známka toho, že se věci obrací k lepšímu.

Jaké dávky jsi jedla?

P: Šla jsem do toho s velkým očekáváním, a proto jsem jedla 3x denně hrst chlorelly. Odhaduji, že to bylo asi 25-30 tablet v jedné dávce. A ječmen 3x denně šejkr.

Víc jak půl roku jsem byla na těchto dávkách, cítila jsem velký příval energie a tak jsem riskla postupně vysazovat léky. Vysadila jsem inhalátory a zjistila jsem, že to jde i bez nich, přestože mi lékaři říkali, že je mám na doživotí.

Pak jsem vysadila všechny léky na alergii, ale svědivka se zhoršila. Lék na svědivku jsem ještě brala, ale už jen obden, pak jsem intervaly postupně prodlužovala a po 2 měsících jsem i tento lék vysadila úplně.

Dnes je to rok, co jsem bez léků, hurááá!

2-P1080001

I v plné pylové sezóně jsem bez léků a zvládnu to pouze se zelenými. To je pro mě svoboda nad zlato. Když na sobě cítím větší únavu nebo mám pocit na kašel, na nic nečekám a zvýším dávky chlorelly i ječmene.

V: Zvyšuješ dávky ještě z těch 25-30 chlorell a 3x ječmenů denně?

P: Ne, to ne. Dnes jsem na obvyklých dávkách 6-6-6 chlorell a 2x denně ječmen. Dávky zvyšuji pouze při potížích, jak jsem o nich mluvila dříve na 10-15 chlorell 3x denně a 3x denně ječmen. Obvykle do dvou dnů je to dobré a vrátím se zpátky na doporučené dávkování.

V: Proč pokračuješ v zelených, když už nemáš žádné potíže?

P: Chlorella s ječmenem mají tolik příznivých účinků, že o ně nechci přijít. Nemusím tolik hlídat vyváženost svého jídla. Zelené mají tolik vitamínů, minerálů, enzymů, vlákniny a fytolátek, které v takové kvalitě v běžné stravě nenajdu.

Další skvělou věcí, kterou mi zelené přinesly je opalování do čokoládova, které dlouho vydrží! To jsem dřív opravdu neznala. Zaťukávám na dřevo, že mi letos v Řecku nevylezly pigmentové skvrny v obličeji.

Zelené jsou pro mě univerzál, který chci mít pořád po ruce. Zrovna nedávno se mi stalo, že jsem se opařila vodou. Ruku jsem dala do ječného nápoje a neměla jsem ani puchýř, ani jizvu, prostě nic. A taky trochu ze strachu, abych se někdy nemusela vrátit k lékům.

V: Tvoje zkušenost je výborná a jsem moc ráda, že ti zelené tolik pomohly a zlepšily život.

Co bys vzkázala těm, kteří o zelených potravinách pochybují?

P: Vyprávěla bych jim svůj příběh. Mě zelené potraviny oslovily natolik, že je šířím dál. Chci se o zdraví podělit s dalšími.

Vám, kteří zdravotní problémy nemáte, bych řekla, že v dnešním znečištěném prostředí a při „běžně nekvalitních“ potravinách, je nemoc bohužel jen otázkou času.

Pokud si chcete zachovat zdraví, jezte zelené potraviny pro jeho prevenci.

V: Díky za rozhovor.

P: Rádo se stalo.

Věra Váchová Stádníková
Jsem průvodkyně k radosti duše a zdraví těla. Miluju jógu, zdravě chutné jídlo, meditaci a půst. Učím lidi, jak skrze tyto věci jít k sebepoznání, vytvářet harmonii a žít šťastnější život. Více o mně si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků, který si můžete stáhnout tady >>
Komentáře