Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Vyzvedněte si vánoční dar

Vánoční čas plný touhy, zjihlých srdcí, planoucích očí a laskavosti. Novoroční předsevzetí dodávají vznešenost. Chci se zapojit, chci být součástí, zachránit svět nebo alespoň, co mohu.

A co vlastně mohu?

Uprchlíci, válka, nevraživost, znásilňování, vyčůranost a taky bída. Bída venkovní nebo vnitřní? Jedinou nenávist, kterou v nás vzbuzují, je ta, kterou už v sobě máme i bez nich.

Proč se bojíme, že nám vezmou to, co sami nevlastníme?

vera-stadnikova-joga-pust

Můj fíkusový Vánoční stromek, ať žije příroda.

A proč to vlastně píšu?

Chce se mi rozervaně běžet na frontu a bojovat, zvítězit a zachránit. Jenže není jisté, kdo je nepřítel, kdo kým financován proti komu bojuje a už vůbec není jasné, kdo tady potřebuje zachránit.

Medituji a modlím se.

Procházím vnitřním zrakem své čakry. U šesté čakry prosím o vhled a pochopení sebe, vás i jich.

U krční, páté čakry prosím, aby má komunikace byla opravdová a otevřená. Abych i nesouhlas dokázala vyjádřit laskavě a ohleduplně.

U srdeční, čtvrté čakry se modlím Otčenáš a Matkonaše. Prosím, abych se přijímala taková, jaká jsem. Abych takové přijímala i ostatní. Otevírám své srdce, rozpoznávej Lásku a nech se vést. Láska znamená i NE, tam kde je to na místě. Nechť je má duše léčena Láskou. Prosím, ať se tak stane mě a všem bytostem ve všech světech.

Třetí čakrou sluneční pleteně krotím své strachy. Prosím o léčení mého strachu z nedostatku, strachu ze selhání, strachu z úspěchu, strachu o to, že nejsem dost dobrá. Pane na Nebi, Matko na Zemi pomozte mi léčit mé strachy a pomozte je léčit všem ženám i mužům na tomto světě.

Modlím se i u druhé čakry. Odpouštím, kdo mi myšlenkou nebo skutkem ublížil. Odpouštím tak i sobě, pokud jsem se vůči komu provinila. Nechť jsou mé sexuální touhy čisté i všech lidí v tomto světě. Nechť jsou mé ženské orgány vyléčeny a stejně tak pohlavní orgány všech žen i mužů.

Je mi lépe. Mám pocit, že jsem něco udělala. Nenávist ani strach necítím.

Jsou tu opět Vánoce, ten jiskřivý čas a závěr roku se svým bilancováním. Přicházejí další a další přání klidu a štěstí.

Co opravdu mohu udělat, je zachránit sebe a pomoci lidem okolo.

vera-stadnikova-pust-vanoce1

Darované jmelí od milých přátel.

Mám vizi.

Lidé se pravidelně postí, jeden nebo dva dny v týdnu. Ušetří nejméně sedminu peněz za stravu ročně. Všímají si, že tolik a takové jídlo, které je jim předkládáno, nepotřebují. Uvědomují si, že jsou zdravější. Zalíbí se jim pohyb, někdy místo autem jezdí na kole nebo jdou procházkou.

Tráví více času s rodinou, přáteli a v činnostech, které jim dávají smysl. Nepouští tolik televizi a reklamy je méně ovlivňují. Stávají se silnými osobnostmi s vlastními názory a dosahují harmonie v těle i na duši.

Matka Země je vyjídána o sedminu úrody méně. Za ušetřené peníze je nakoupen klid. Za to co ušetříme, čas trávíme v přírodě nikoli dalším vyděláváním peněz.

Příroda regeneruje. Rostliny jsou pěstovány a zvířata chována opět v úctě. Stoupá vzájemný soucit mezi bytostmi. Lidé jsou zdraví a šťastní.

Jak by takový člověk mohl podlehnout víře, která vyzývá k zabíjení nebo nenávisti?

O další své vizi a snu jsem psala v také v tomto článku.

vera-stadnikova-pust-vanoce

Nějakou dobu jsem si myslela, že musí přijít osvícený diktátor, který to tu dá do pořádku.

A proč ne? Když jím budu já a budu dávat do pořádku sebe.

Znáte to. Začni u sebe. Každý den jeden malý krok udělá celý velký život.

Není nutné rozervávat se, ztrácet naději a vinit druhé.

Dostali jsme vánoční dar.

Dejme sami sebe do pořádku a nečekejme, až nás k tomu přinutí okolnosti.

Věra Váchová Stádníková
Jsem průvodkyně k radosti duše a zdraví těla. Miluju jógu, zdravě chutné jídlo, meditaci a půst. Učím lidi, jak skrze tyto věci jít k sebepoznání, vytvářet harmonii a žít šťastnější život. Více o mně si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků, který si můžete stáhnout tady >>
Komentáře