Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Viděl moje myšlení a reagoval na něj

Za týden jsem přišla na to, proč to udělal. Hlídala jsem, jestli to tak udělal i s někým jiným. Ani jsem nevěděla, že požehnání dává, ale když mi ho Janka nabídla, s radostí jsem souhlasila.

Byl to pátý satsang, kterého jsme se účastnili. Byl horký červencový večer a blížil se konec dvouhodinového setkání, přednášky v Pražských Dejvicích, kdy Brahmám vykládal učení advaity. Na závěr satsangů Brahmám dával požehnání vždy 3 lidem, kteří se zapsali. Na mě vyšla řada dnes.

Usedla jsem na připravenou židli. Měla jsem trochu sevřený žaludek, protože jsem se chtěla odevzdat do jeho srdce a přitom jsem se bála, že přijdu o svůj život.

Myslím tím svůj dosavadní život, jak jej žiju dnes. Uvědomovala jsem si, že se bojím toho, jaký by byl můj život bez ega. Nebála jsem se o to, že by skončil, ale že bych byla jiná a já nevěděla jaká.

Přesto, že své ego rozeznávám a rozpouštím několik let a můj život se tím stává jemnější, nedovedla jsem koncentrovat takovou sílu, abych překonala svůj strach a dokázala ego odložit Brahmámovi k rozpuštění.

Ze sebe do sebe

Brahmám usedl na židli na pódiu přede mnou a zavřel oči a já položila své ruce na nárt připravené nohy. Zavřela jsem oči také a soustředila se do svého srdce. Moje mysl hodnotila situaci, tlak rukou na nártu a jejich pocení, jemné vlnění, které jsem cítila jako něžné, ale bezpečné objetí.

P1240177

Pak jsem se vrátila k soustředění do srdce a znovu jsem v duchu opakovala: „Nekonečná sílo, odevzdávám se ti. Vzdávám se ti Brahmáme.“ A přitom se mi ještě o kousek víc stáhl žaludek a já věděla, že se rozhodně neodevzdávám, ale bráním čemukoli zuby nehty.

Po chvilce jsem si uvědomila, že nezastavím svou mysl a trochu pobaveně jsem v duchu řekla: „Nedokážu ji zastavit, viď, Brahmáme.“ V tu chvíli také povolilo stažení žaludku. Přiznala jsem si, že odevzdání a zbavení ega se neuskuteční.

Brahmám pohnul nohou a já jsem intuitivně stáhla ruce, položila je do klína a posadila se zpět do opěrátka židle. Myslela jsem, že mé požehnání skončilo a on se teď přesune k dalšímu člověku.

Vnitřní pohled

Něco mě přimělo otevřít oči. Podívala jsem se na něj. Seděl nehybně stále naproti mně a klidnýma přivřenýma očima mi hleděl do očí. Od momentu, kdy jsem na něj pohlédla, jsem nemohla oči odvrátit ani mrknout. Ani on nemrkal. Hleděli jsme na sebe nebo spíše do sebe. Byl to silný a hluboký okamžik, který trval asi dvě nebo tři minuty.

Najednou jsem si uvědomila, že mě pálí oči a že potřebuji mrkat. Rozloučila jsem se pohledem a pomalu jsem oči zavřela. Když jsem opět na Brahmáma pohlédla, právě dosedal na židli vedle, ze které dával požehnání dalšímu člověku.

Zůstala jsem sedět se zavřenýma očima, za kterýma jsem stejně stále viděla jeho pohled a upřené hnědé oči propadlé vesmíru nekonečna.

Po satsangu jsem se ptala přátel, jestli viděli, jak jsme se navzájem dívali do očí a jestli se lidem po mě také díval do očí. Chtěla jsem vědět, co to znamená a proč se to stalo. Byla jsem plná zvláštního pocitu a pronásledovaly mě Brahmámovi oči.

Požehnání-Brahmám-II

Odpověď nepřišla ani příští den, kdy jsme opět večer seděli na satsangu, Brahmám dal požehnání dalším 3 lidem a do očí se jim nedíval.

Stále jsem na to myslela a přemítala o tom. Za týden jsem na dovolené vyprávěla tento zážitek kamarádkám. Znáte to, ženy si mluvením třídí myšlenky a dorozumívají se sami se sebou. Druhý den ráno, kdy jsem ležela ještě v posteli se zavřenýma očima, mi zčista jasna přišla odpověď na otázku, se kterou jsem včera usínala.

Brahmám mi ukázal způsob, jak dokážu myšlenky zastavit! Odpověděl na můj vnitřní monolog činem.

Tím že mě přiměl dívat se mu do očí a soustředit se jen na vnímání jeho pohledu, jsem zastavila myšlení automaticky. Vždyť to už dávno vím, že soustředěním se na dech, činnost nebo předmět myšlení zastavím. V meditaci, v půstu i při cvičení jógy využívám stejný princip.

Klidu a lásky, které z Brahmáma vyzařovaly, si přeji dosáhnout ve svém životě a žít je spolu s vámi v centru, které vybuduji :-) To samé přeji všem, kteří po tom také touží.

O mém snu, o Centru vnitřního klidu jsem psala v tomto svém článku.

Věra Váchová Stádníková
Jsem průvodkyně k radosti duše a zdraví těla. Miluju jógu, zdravě chutné jídlo, meditaci a půst. Učím lidi, jak skrze tyto věci jít k sebepoznání, vytvářet harmonii a žít šťastnější život. Více o mně si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků, který si můžete stáhnout tady >>
Komentáře