Právě jsem na dovolené. Odpočívám a čerpám nové síly na další dobrodružné cesty za zdravím, pohodou a radostí pro sebe i pro vás. Vašim dotazům a žádostem se budu věnovat po svém návratu od 11. 6. 2024

Děkuji, Věrka

23. 5. - 10. 6. 2024 mám dovolenou

Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


REFERENCE

Co o mě říkají  jogínky a jogíni

Sestro Věrko, výborná jóga! Energeticky nabíjející a perfektně seřazené lekce. V relaxaci mi bylo příjemně, vnímal jsem, jak mám prohřáté tělo z cvičení. To potřebuju! Pěkně jsem se protáhl a jako obvykle se mi po józe dobře spalo. Skvělé zklidnění po náročném dni.

Díky. Za sebe doporučuji jógu s Věrkou i jako relax a posílení pro muže.
Martin Stádník Otvovice, www.stqualite.cz
Na jógový víkend, který pořádá Věrka, se vždy těším. Už vím, co můžu očekávat, protože jsem již na několika jejích akcích byla. I tentokrát jsem byla nadšená! Kdy se vám poštěstí, aby se pro změnu staral někdo o vás? Prima protažení, jídlo až pod nos a navíc "biják". Jógový víkend byl věnovaný Ajurvédě, a tak jsme tentokrát zhlédly indický film Ayurveda. Kdyby to šlo, klidně bych jezdila dobít baterky aspoň jednou za 14 dní. :-) P.S. Ajurvédské menu nemělo chybu! Tak jako vždycky jídlo na Věrčiných akcích.
Renata MíkováNATURHOUSE Kralupy nad Vltavou, 739 084 706. Se mnou zhubnete příjemně
Od jógy jsem neočekávala komplexní naplnění fyzických a psychických potřeb, jako jsem získala.  Líla jóga pro mě byla velmi důležitá, měla na mě nevyčíslitelný terapeutický vliv. Vždy jsem si odnesla velkou část Vašeho vnitřního klidu, který jsem v tu dobu tak potřebovala. Často jsem se uvolnila natolik, že mi začaly během lekce téct slzy štěstí a úlevy.

Líla jóga pro mě vytvářela bezpečný prostor pro zastavení se a konfrontaci vlastních emocí a nepohodlí. Ať už byl můj týden jakkoli náročný, mohla jsem se vždy opřít o vědomí, že v neděli se zase propojím se svým tělem a emocemi.  Díky Vám jsem začala také jíst zelené potraviny, což má blahodárný vliv na mou fyzickou i psychickou pohodu. Proto Vám ani nedokážu adekvátně poděkovat, Líla jóga a Vaše energie a inspirace měly pro můj život daleko větší hodnotu, než kterékoli jiné cvičení. Proto jsem několik měsíců na jógu do Slaného dojížděla až z Prahy, po tom, co jsem se odstěhovala od rodičů.

Líla jógu bych doporučila lidem, kteří potřebují načerpat vnitřní sílu a zažít trochu odreagování. Dokonce i lidem, kteří vnímají práci s tělem jako prostředek k "ideální" postavě. Líla jóga by jim mohla ukázat, že je tu daleko víc, co lze ze sportu načerpat. Díky, že děláte svět lepším místem :)
Katka KochánkováSlaný

Jana Dvořáková a Jana Slabá

Na jógový víkend jsme jely v očekávání příjemně stráveného času ve znamení lekcí jógy. Zároveň obohacení našich vědomostí ohledně Ajurvédy, které do té doby byly prakticky nulové. 
Skutečnost výrazně předčila naše očekávání. Víkend se nesl ve znamení spousty nových poznatků a to nejen z oblasti Ajurvédy, ale i v rámci zdravého životního stylu a celkově pozitivního přístupu k životu jako takovému. Obě jsme si to moc užily :-) 
Víkend nám přinesl velké množství vědomostí, které postupně zapracováváme do našich každodenních rituálů - jablečný ocet, sezamový olej atd. 
Rády doporučíme jógový víkend s Věrkou každému, kdo chce strávit čas s kvalitní jógou a dozvědět se nové informace, které mu navždy obohatí život! A samozřejmě doporučujeme i kvůli skvělému přístupu lektorky Věrky nejen v józe :-)
Věrko, říkala jsem si, jak pojmenovat pocity, které mám na konci cvičení jógy s tebou? Po protažení, posílení a vědomém dýchání se na konci cítím LEHCE. A také v souladu se sebou i s (Božím) plánem. PROSTĚ JSEM. Díky ti, že jsi tou, díky níž se takto mohou cítit i další lidé.
Pavla Merlinová
Já mám vzkaz pro chlapy. Pokud byste chtěli z libovolného důvodu začít z jógou, tak Jóga s Věrkou je ideální první krok. Milá a příjemná cvičitelka vás postupně citlivě přesvědčí o tom, že dokážete rozhýbat svoje tělo mnohem víc, než jste si mysleli. Vyzkoušejte :)
Štefan ChuchutČíčovice
K józe s Věrkou mne přivedl vnitřní impulz v době, kdy mi bylo necelých 64 let. Už dříve jsem se různě pokoušela cvičit v různých kurzech, ale nikdy mne to neoslovilo natolik, abych vytrvala. Co mne velmi pohladilo nejen po těle, ale i po duši, byl Věrčin přístup k józe a k člověku obecně. To její : "Jak to jde, tak to jde", bylo pro mne to pravé slovo, dovolující mi jet ve vlastním tempu, aniž bych měla mindrák, že nezvládám.

Začátky pro mne nebyly příjemné. Ozývaly se zkrácené šlachy a vazy, chytaly křeče v mezižeberní oblasti, rovnovážné cviky byly spíše nevážné ... Ale během prvního roku postupně docházelo ke zlepšování ve všech směrech. Cvičila jsem s chutí a i každý den doma alespoň chvíli. Velmi mile mne překvapilo, že i když nám Věrka občas dala zabrat, po závěrečné relaxaci jsem se cítila osvěžená a ne unavená, jak by se dalo čekat. Po dvou letech cvičení se cítím pevnější a ohebnější než na začátku.

U Věrčiných lekcí je ojedinělé to, že přesně vnímá momentální potřeby dané skupiny a tomu aktuálně přizpůsobuje cviky. Děkuji Věruško, že u cvičení s tebou jsem vždy přítomna tomu, co dělám.
Ludmila Brožová
Jóga jako taková mě nikdy moc nezajímala. Takové pomalé cvičení, jsem si myslela. Nuda. Jak jsem se spletla! Jóga s Věrkou mi přinesla pocit klidu, soustředění se na sebe...svoje tělo, svoji mysl a je mým velkým pomocníkem v boji proti bolestem zad. Atmosféra je přesně taková jakou bych si u jógy přála. Klid, pohoda, přítmí, příjemný prostor, příjemný Věrčin hlas. Žádné zářivky, velká tělocvična a zástupy lidí. Věrko děkuji za hezké pondělky.
Dana BouchalováStehelčeves
Návštěvu hodiny jógy s Věrkou bych ze své zkušenosti doporučila v první řadě jako skvělou formu duševní hygieny, zbavení se stresu z práce nebo běžného života. Osobně, se druhý den po józe budím pozitivně naladěná a plná energie. Fyzický přínos jógy u mě nebyl okamžitý, ale po pár lekcích jsem si začala uvědomovat, že jsem pružnější, ohebnější a méně mě bolí záda.
Helča
Věrky jóga se mi líbí, cítím se po ní taková ohebnější, nebolí mě záda a cítím se pevnější. Baví mě cviky na zpevnění těla. Doporučila bych ji všem a hlavně těm, kdo pracují v kancelářích. :-)
MartinaŠtíhlá to hadí žena
Jóga s Věrkou mě vždycky potěší a příjemně naladí, je to výborná relaxace po rušném dni.
Eva HabováMilá paní doktorka
Denně cvičím nebo organizuji rozmanité druhy sportů v tělocvičnách, sportovních halách i venku. Fyzičku si udržuji pravidelným cvičením i stravovacími návyky. S jógou jsem se nikdy blíže nesetkala a tak jsem možnost jejího pravidelného cvičení velmi uvítala! Co mi jóga přináší? Úplně nový pohled na pohyb, při kterém se můžu plně soustředit na sebe, na reakce těla a také na svou psychiku. Přináší mi nejen nové prožitky při cvičení, ale také zkvalitnění a uvědomění si způsobu dýchání. Uvědomuji si i propojení jogínských cvičení s filozofickou podstatou, do které jsem nahlédla zatím jen zlehka. Velmi markantně pociťuji přínos cvičení jógy na vnitřní pohodu, zklidnění a upozadění každodenní hektiky. Plánuji pokračovat v této příjemné, nenáročné, leč velmi přínosné aktivitě a mohu ji vřele doporučit úplně každému bez ohledu na věk, pracovní, rodinné či jakékoliv jiné vytížení. Výsledkem bude pozitivní přínos a hezký pocit!
Mgr. Helena BřežákováStředoškolská profesorka tělesné výchovy již 30 let
Ještě před cca 3 lety jsem jógou opovrhovala. To jsem jí ale ani neznala. Prostě mi přišla pomalá a asi nudná. Pak ale v práci začala doslova jóga mánie a kolegyně mě přesvědčily, abych na 1 hodinu šla. A já nakonec, s výjimkou těhotenství a doby kojení, chodím do dnes a jógu doslova miluji!!! Jóga s Věrkou mě moc baví a já se těším na každé pondělí. Zrelaxuju, zacvičím si a zklidním. Domů jdu s úplně dobitými baterkami. Po porodu jsem trpěla poprvé v životě bolestmi zad. Se cvičením jógy ale problémy odezněly. Cítím se zpevněnější, rozsah pohybů se lekci od lekce zlepšuje a fyzická kondice se pomalu, ale jistě, zvyšuje. Za sebe musím říct, že mám i víc chuť a motivaci se lépe stravovat a více se hýbat i jinak. Jóga už je něco jako moje droga a já doufám, že ještě dlouho bude.
Andrea JanošováStehelčeves
Pondělní večery mám zadané, nechci si nechat ujít jógu s Věrkou. Tato 1,5 hodiny dlouhá lekce strávená s příjemnými lidmi, mi připadá perfektní. Z počátku zklidnění a zaměření pozornosti na jógu a na sebe. Pak cvičení jógy v různých obměnách a nakonec relaxace, která přináší prožitek ze cvičení i duchovní přesah. Věrka sdílí své postřehy ze života či vypráví o tom, co ji ovlivňuje, formuje, čemu věří. Nenásilně. Je to zajímavé, taková třešnička na dortu dobrému cvičení. Máme štěstí, že to pro nás ve Stehelčevsi dělá. Tak se mějte krásně a třeba na viděnou...:-)
Lenka HorákováStehelčeves
Milá Věrko, moje tělo (i duše) Ti děkuje za krásných odcvičených 10 měsíců, jsem teď mnohem pružnější, zdravější a nějaké to kilo také ubylo:0) Moc se těším na cvičení o prázdninách na Tvojí zahradě a od září zase ve Stehelčevsi! L.
Lucie HabadováStehelčeves