Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


KDO JE VĚRKA

Jsem Jogínka a Průvodkyně půstem.

Ukazuji lidem, jak si skrze jógu a půst postupně vyladí život.

Dnes si rozumím, jako nikdy dřív.

Často se usmívám, denně cvičím, medituji, jím střídmě. Důvěřuji své intuici. Naučila jsem se přijímat běh života, tak jak přichází a cítit v něm skrytou moudrost. Vyčistila jsem si tělo a taky hlavu. Nejsem dokonale klidná, ale i tak jsem šťastná.

Jenže vždycky to tak nebylo …

Kdysi jsem se nechávala smýkat emocemi, chtěním a hlavně nevědomými motivy svého myšlení. Vnitřně jsem se zmítala mezi tím, co jsem prožívala a chtěla, ale nedělo se v mém životě. 

Postupem času a vynaložením vlastního úsilí jsem začala nabývat sebevědomí. Dostudovala jsem práva a našla vysněnou práci.

Kladla jsem si otázky a chtěla znát odpovědi. Začala jsem chodit na přednášky s duchovní tématikou, rodinné konstelace, kineziologii, studovala 2 semestry kurz psychologie na Karlově Univerzitě, 4 semestry grafologie, četla další a další knihy osobního rozvoje a s duchovní tématikou. Byla jsem posedlá touhou porozumět životu.

Pochopila jsem, že potřebuji pracovat se svou myslí. Rozhodla jsem se, že se změním. 

Začala jsem chodit do kurzů osobního rozvoje, kde jsem strávila celkem 5 let. Postupně jsem se učila rozumět programům v mé hlavě, podle kterých jednám a které způsobovaly to, co jsem zažívala. Dávalo to smysl a bylo mi lehčeji. 

Pokračovala jsem dalšími kurzy, přednáškami a semináři u dalších učitelů. Přelomová pro mě byla tříměsíční cesta po Indii, kde jsem se mimo jiné setkala s osvíceným člověkem, mým velkým duchovním učitelem.

K práci s myslí jsem přidala i vědomý pohyb těla.

Před 7 lety mi učarovala jóga. Po dvou letech jsem si z lásky pro ni udělala lektorský kurz a začala jógu sama předcvičovat.

V té době jsem pracovala jako obchodní manažerka v jedné mezinárodní firmě v Praze a můj osobní rozvoj i jóga mi byly jen koníčkem.

Mívala jsem takové ty obvyklé nemoci. To co běžně řešili lidé okolo mě, žádné drama. Chřipek, překyselení a jiných drobností jsem se zbavila, když jsem začala jíst zelené potraviny Green Ways, chlorellu a ječmen, které jedinečně čistí a vyživují tělo. 

Po zkušenostech, které popisuji ve svém e-booku zdarma, jsem ale chtěla jít hlouběji.

Rozhodla jsem se pro absolutní očistu - půst. Můj první půst na vodě trval 8 dní. Měla jsem jen načtenou teorii a nikoho kdo by držel úplný půst, jsem neznala. Mé okolí mě zrazovalo a strašilo, co vše se mi může stát. 

Překonala jsem strach a zažila euforii, kterou jsem četla v knihách. Zbystření smyslů a vlastní intuice. Velkolepé pocity a neuvěřitelné propojení sama se sebou. Hlubší ozdravění těla.

Od té doby jsem držela další 12, 16 a 21 denní půst na vodě a šla mnohem dál do své duše i svého těla. Zjistila jsem, že půst odstraňuje překážky v těle a tím čistí mysl. Že je možné se změnit.

Po půstech jsem začala vnímat jídlo jinak než dosud. I o tom si přečtěte v mém e-booku Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků.

Viděla jsem jasné souvislosti vlivu jídla na pocit ze života.

A tak jsem vystudovala výživové poradenství u Martina Jelínka (přední výživový poradce ČR, TV, rozhlas), který sám držel půsty a napsal o tom knihu. Okamžitě jsem začala nové vědomosti servírovat na svůj talíř a postupně i na talíře klientů.

Podařilo se mi změnit se. Jsem klidnější a šťastnější s tím, jak to ve svém životě mám.

Půst změnil můj pohled na život a hlavně na sebe. Stávám se sebou. 

To nejlepší, co mi půsty přinesly, jsem sepsala do inspirativního e-booku BLAHODÁRNÝ PŮST a jeho 9 zázračných účinků.

Vytvořila jsem koncept Blahodárný půst, který vám zpříjemní vaši vlastní zkušenost s půstem. Je to víkendové pobytové setkání, kde se společně postíme, cvičíme, meditujeme a trávíme čas v přírodě. 

Popostrčením k vlastní tvorbě mi byl seminář Magický půst, který jsme v dubnu 2015 zrealizovali s Martinem Jelínkem. V úvodu jsem měla hodinovou řeč na téma: Životní postoj a půst jako brána k transformaci. Předcvičovala jsem tam jógu, vedla dechová cvičení a meditace. Byla jsem nadšena reakcí lidí na mé působení.

Děkuji za svůj úžasný život a dobrodružství, která zažívám.

Věra Stádníková