Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Nesnesitelné bolesti hlavy, nohou, beder při půstu

Jste nadšení, odhodlali jste se a jdete do toho! Rozhodli jste se pro půst!

Těšíte se na změny svého života.

Detoxikované tělo, lehkost, zdraví, svěžest, energie od rána do večera, čisté chutě, jasné vnímání, veselá mysl a šťastné srdce. K tomu všemu navrch možná i silná uvědomění, pročištěné emoce a změna jídelníčku.

Ano, tohle všechno jde při půstu a po půstu zažít. Já sama jsem to zažila a také mnoho dalších lidí, které znám. I ti, které jsem provázela půstem.

Neznám nikoho, koho by půst neovlivnil, i kdyby to byl jediný den v jeho životě, kdy nejedl jídlo a jen pil vodu.

Pozitivně ovlivnil ty, kteří byli dobře připraveni a detoxikováni. Věděli, co asi tak čekat a zároveň byli k sobě trpěliví i laskaví. Prošli přes počáteční nesnáze (pokud je měli) a dosáhli výše zmíněných prožitků.

V mém článku Příprava /detoxikace před půstem, jsem popsala dostatečnou přípravu pro lidi se zdravým životním stylem.

Intenzivně ovlivnil i ty (nedá se totiž jednoznačně říci, že negativně), kteří před půstem procházeli silným detoxem, případně bez přípravy rovnou skočili do půstu a začátek byl pro ně více než krušný.

Tito půstaři si mohli uvědomit, v jakém opravdovém stavu je jejich tělo, případně zdraví.

Co se to děje? Proč se to děje a co s tím?

V roce 2014 jsem vystudovala půlroční kurz Výživový poradce a nějaké 2 roky poté jsem se výživovému poradenství věnovala. Chodily za mnou ženy, které si přály zhubnout, případně vylepšit svůj zdravotní stav výživou a změnou životního stylu.

V jejich vyprávění o sobě samých se často opakovala jedna věta.

„Všechno bylo dobrý, a pak najednou … „ Po „a pak najednou“ následoval výčet potíží, který je trápil, a které chtěly řešit.

  • Váha, která byla pořád tak nějak dobrá, i když plíživě přibíraly každý rok nějaké to kilo. Narůstající únava, která se dala vždy přebít dalším kafem. Sice už to bylo 6 kafí denně a 2 Semtexy, ale často to viděli i u lidí okolo sebe.
  • Zakyselení těla projevující se, např. pálením žáhy a refluxem jícnu, které se dá na chvíli utišit pastylkami Rennie nebo jiným práškem. Kyselost v těle se projevuje i sklonem k různým zánětům, výtokům, otevřenosti plísním, kvasinkám, bakteriím a parazitům, případně horším nemocem. Mohou z ní bolet záda i svaly.
  • Těžkost v žaludku a únava po jídle, s tím se přece nedá nic dělat, to také mají všichni.
  • Zahlenění, hlásící se o slovo častými rýmami, angínami, plnými dutinami a také nadváhou.
  • Časté průjmy, případně zácpy, i hemoroidy ve věku 32 let, řešené jednorázově vždy při potíži alopatickými léky, projímadly i operací. Zvláště zácpy se velmi často opakovaly, obvykle 4 až 5 dní městnání ve střevech bez stolice a pak za velkého úsilí něco ven.

Časem jsem vydedukovala spojitost, že „a pak najednou …“ trvá asi tak 10 let a více.

Uviděla jsem takový obvyklý způsob našeho života.

V mladistvém věku nějaký alkohol, cigarety, případně něco tvrdšího, potom do práce, kariéra, manželství, ještě víc práce s obstaráním bydlení, životního stylu, děti a s tím spojená další práce a starosti, nevyspání a podobně.

Není čas na sebe, není čas na jídlo, dokonce ani na pití, na pravidelný pohyb. Zastavení se. Sotva to všechno stíháme.

K ranní kávě přidáme další kávu přes den, případně další a další se sladkým zákuskem po obědě, po kterém jsme unavení, ale nenasycení. A po pozdní masité večeři si ke sklence nebo lahvince vína dáme u televize pytlík brambůrků.

Jednoduše řečeno, někomu stačí, aby takhle žil 10 let, všechno je relativně dobrý, a pak najednou …

Někdo má odolnější tělo, případně aspoň trochu sportuje nebo nepije, nekouří, nekafuje … ten vydrží i 15 nebo 20 let, než přijde „a pak najednou …“

Jestli jste se ve výše popsaném životním stylu trochu našli, doporučila bych velmi jemnou cestu detoxikace a očisty s postupným zařazováním změn, tak aby to pro vás bylo žitelné.

Vždyť si vemte, že to co žijete teď, se ve vašem těle tvořilo několik let a vy byste to chtěli změnit nebo dokonce odstranit nejlépe na počkání. :)

Tedy určitě to jde, ale museli byste na to vynaložit stejně velkou energii, jaká je uložená ve vašich návycích za těch několik posledních let.

Teď si představte, že takový člověk se rozhodne např. ve věku 40 let, kdy výše uvedeným způsobem života žije třeba 10 – 15 let, že bude držet půst na vodě.

Dejme tomu, že nemá žádné velké potíže a svůj způsob života shledává více méně uspokojivým. O tom, že by měl něco dělat jinak ví, ale nedělá to, protože nemá časoprostor a taky neví jak. Sevřen svou životní (rodinnou i pracovní) rutinou, je sám a slabý na tolik změn.

Co se bude dít v jeho těle, když změny, ke kterým se rozhodl, budou příliš rychlé?

Myslím tím vysazení kávy, alkoholu, jakýchkoli stimulantů, rafinovaného cukru, mléčných výrobků, masných výrobků, vajec, lepku, průmyslově upravených potravin.

Jeho tělo se zaraduje a skočí po příležitosti! Možná je první, a nebo i jediná v životě a tak se bude snažit, co nejvíce si ulevit. Otevře tkáně a buňky a začne vylučovat.

Ve velmi krátkém čase se do lymfatického systému uvolní vysoké množství toxinů a zahltí vylučovací systém. To se projeví silnou bolestí nebo točením hlavy, migrénou, nevolností, pocitem žaludku na vodě, nauzeou, těkavostí, nesoustředěností, únavou, apatií a také bolestmi v zádech, v bedrech a bolestmi nohou.

Tito lidé popisují bolesti nohou takové intenzity, kterou ještě nezažili. Nemohou v noci spát a pomáhá jim často jen pohyb.

Za své 6. leté zkušenosti provázení lidí půstem jeden na jednoho a v malých skupinách, jsem se s tímto setkala několikrát.

Výše jsem předložila všeobecný předpoklad, který je doložitelný lékařsky.

A teď předložím své vlastní poznatky a vnímání. Upozorňuji, že se jedná o mé vhledy, které jsou podložené jen mým vnímáním a zkušenostmi.

Už dříve jsem měla schopnost „vidět“ určité věci, které běžně lidé nevidí, komunikovat s lidmi, zvířaty, věcmi nebo prostorem mimosmyslově a tato schopnost se za deset let půstů, zvláště po těch dlouhých (až 30 dní na vodě a urině), velmi prohloubila.

K všeobecnému předpokladu, proč se dějí člověku určité věci, totiž patří i individuální důvod u každého samostatně, který se dá řešit jen osobně jeden na jednoho nebo v malé skupince.

Vidění neviditelného

Například jeden pán mi psal, že se nemůže dostat přes 4. den půstu. Vždy ho tak rozbolela záda, že nemohl spát, normálně fungovat. Když jsem to četla, „viděla jsem“ stažené obratle v kříži, jakýsi náraz a potom uvolnění.

Zeptala jsem se, jestli měl nějaké úrazy páteře. Úplně jsem mu prý vyrazila dech, protože měl několik úrazů bederní páteře a dva úrazy hlavy včetně krční páteře.

Zeptala jsem se, jestli se úrazy děly v době, kdy se „někam hnal“, ony ho zastavily a on musel odpočívat, přehodnocovat, slevit. Odpověděl, že ano. Odepsala jsem, že řešením jeho bolestí v zádech je pokora k životu. Přijetí věcí, tak jak se dějí.

Byl velmi vědomý. Můj vhled ocenil. Odepsal, že mu to dává smysl.

Samozřejmě, že je důležité postupovat i na fyzickém těle, tj. detoxikovat tělo, případně zhubnout, zajít k fyzioterapeutovi, cvičit, dodat kolagen a podobně, ale pokud nepohneme s duchovní příčinou, potíže se vrátí, i když uděláme na tělesné úrovni všechno správě.

Játra nebo ledviny

Jeden mladý muž mi při konzultaci vyprávěl, jaké má potíže, a že se domnívá na základě lékařských vyšetření, že jsou výsledkem nedobře fungujících jater.

Když to říkal, viděla jsem smutné, trochu seschlé ledviny. Řekla jsem, že si myslím, že jsou jeho potíže způsobené nedobře fungujícími ledvinami. Vykulil na mě oči a vyhrkl, že s ledvinami měla problém maminka, tatínek i další členové rodiny a on vlastně dříve taky, a že na to zapomněl.

Zaměřil se poté na své ledviny a ulevilo se mu.

To se stalo už několikrát a vždy se potvrdilo, co jsem „viděla“.

To samé jsem zažila s pár lidmi, kteří si při přípravě na půst stěžovali nejvíce na bolest nohou, v kříži, případně v celých zádech.

U lidí s bolestmi nohou je to hodně zanesené tělo. Je velmi pravděpodobné, že se v jejich tkáních díky zanesení už dějí určité fyziologické změny, které způsobí, že lymfa nemůže správně fungovat, a tím dochází ještě k větším potížím.

Zase u většiny lidí s nepříjemnými bolestmi hlavy se za tím často skrývá nespokojenost sama se sebou a se svým životem.

Za nesnesitelnými bolestmi nohou, neschopnost jít svou vlastní cestou a starat se o sebe. Případně jiná negativní přesvědčení o sobě.

Jakmile takový člověk zahájí příliš rychle přípravu na půst nebo do půstu skočí rovnýma nohama, fyzická detoxikace je tak silná, že bolí.

Léky pod kůží?

Jeden člen mé rodiny staršího věku už víc než 10 let bere několik různých léků. Jeho tělo je tak intoxikované, že při dlouhém půstu (14 dní a více), mi nedělá dobře přiblížit se až k němu nebo s ním trávit delší čas. Vnímám jeho zanesené a zakyselené tělo a nepříjemně to na mě působí.

Má mnoho zdravotních problémů včetně bolestí hlavy, bolestí zad především v kříži, svědivé vyrážky po těle a také otoky nohou.

Takovému člověku bych půst v žádném případě nedoporučila. Mohlo by ho to velmi poškodit. V krátkou chvíli by se do lymfy a krevního řečiště uvolnilo příliš mnoho toxinů a vylučovací orgány by to nezvládaly vylučovat.

Bohužel i daleko mladší lidi jsou kolikrát v podobném stavu.

U takového člověka by příprava na půst měla trvat nejméně rok! U mladších lidí, kteří jsou na tom lépe, by mohla trvat tři až šest měsíců.

Podívejme se na to, CO S TÍM.

Když už se nám takové stavy dějí, nepanikařme. Dostali jsme se sem, dostaneme se i zpátky. Jen na to budeme potřebovat čas, trochu úsilí a soustředění.

Popíšu nejrychlejší a nejúčinnější postup, který se mi osvědčil u lidí, které jsem provázela půstem.

Nejdříve je potřeba zpomalit nástup detoxikace.

Podle toho, jak se cítíme, je jasné, že my potřebujeme jemnou a pomalejší cestu.

Tak trochu splatit dluh času a péče, který jsme si nevěnovali dříve.

Chtěli jsme to „stihnout“ za týden a nejde to? Nevadí. Dejme si na každou změnu, kterou jsme zařadili nebo chtěli zařadit, místo jednoho dne třeba tři nebo i týden. Je možné, že potom se nám z původně plánované přípravy stane měsíc nebo rovnou tři. Ale co je to oproti bonusům, které na nás čekají, když si čas a péči dopřejeme?

Poté podpoříme odvádění toxinů.

  • Navýšení pitného režimu: nejlépe vody, Vincentky nebo bylinkového čaje alespoň na 2,5l denně. To, jestli pijeme dostatečně, poznáme na WC. Je-li naše moč průzračná a bez zápachu, je to v pořádku. Pokud je žlutá nebo ještě tmavší barvy, je jí málo a možná je trochu cítit, potřebujeme víc pít.
  • Pohyb na čerstvém vzduchu: pokud máme intenzivní bolesti – spíše mírný, ale vytrvalý. Chůze, jízda na kole, jóga, práce na zahradě. Pokud je nám lépe, přidáme aerobní aktivitu. Stačí 30 minut do zpocení. Pohyb, aerobní aktivita a intenzivní prodýchání zlepší průtok krve v těle, zrychlí látkovou výměnu a tím vylučování toxinů z těla ven.
  • Dechová cvičení: intenzivně nebo důkladně a pomalu se můžete prodýchat i velkými bolestmi. Dechová cvičení podle jógy jsou odkyselující, harmonizující i energizující. Myslím, že si vybere každý. V novodobé historii vytáhl dechové techniky do popředí Wim Hof a vy se jeho metodou můžete prodýchat podle skvělého návodu Terezy Kramerové >>> TADY 

Tady se hodí i klystýr, lymfodrenáž, masáž i sauna. A jestli nám otékají nohy, hoďme je nahoru! Opřeme si nohy o stěnu nebo cokoli tak, aby byly výše než hlava.

Mezi přípravky, které používám na odvádění toxinů z těla nejen před půstem, patří také křemelina a pití Jablečného octu, který je přírodní antimykotikum a antibiotikum.

Jablečný ocet si sama vyrábím. On se takový, aby měl požadované vlastnosti nedá koupit. Musí být totiž z celých jablek a nepasterovaný. Už delší dobu mám vizi vybudování Jablečno octové manufaktury. :)

A na závěr vytvoříme zásadité prostředí v těle.

Ze své dnes už 11 leté zkušenosti velmi doporučuji zelené potraviny chlorellu a ječmen GW. Nejen já, ale i moji zákazníci s nimi máme zkušenost, že urychlují odvod toxinů z těla, čistí krev a střeva a zároveň doplňují mikroživiny = vitamíny, minerály a stopové prvky.

Asi cítíte, že jsem z nich nadšená. Už jsem totiž viděla tolikrát, jak pomohly jenom tím, že se člověku dostalo 100% přírodní a přirozené bio potraviny, která po základní detoxikaci tělu umožní, aby zahájilo své samoléčebné procesy a o zbytek postaralo samo.

Začala jsem je jíst v únoru 2010 a od března 2013 je nabízím i ke koupi svým zákazníkům. U GW se jedná o etický přímý marketing, který respektuji, a proto jestli o ně máte zájem, prosím napište mi >>> KONTAKT, informace o užívání a ceně pošlu emailem.

Koupí zelených potravin získáváte mé poradenství a průvodcovství, při jejich užívání, formou krátkých emailů. Umí toho opravdu hodně a byla by škoda z nich nezískat maximum. Ráda vám k němu pomohu.

Více o zelených potravinách tady >>> CHLORELLA A JEČMEN GW

Jestli jste ještě nečetli můj ebook o blahodárných účincích půstu, stáhnete si ho tady:

Věra Váchová Stádníková
Jsem průvodkyně k radosti duše a zdraví těla. Miluju jógu, zdravě chutné jídlo, meditaci a půst. Učím lidi, jak skrze tyto věci jít k sebepoznání, vytvářet harmonii a žít šťastnější život. Více o mně si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků, který si můžete stáhnout tady >>
Komentáře