Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Nejobdivuhodnější superfoods

Jak mě může překvapit, co víc než 6 let vím a dělám?

Už jste někdy řekli „tohle jsem ještě nezažil/ neviděl“ u věci, kterou jste už viděli a zažili nepočítaně krát? Ohromila vás znovu a znovu ostrost slunce při východu? Když na jaře začnou kvést stromy? Kouzlo letního večera nebo barevnost požehnaného podzimu?

Pak se obdivujete tomu, co nikdy nezačalo a nikdy neskončí. Přírodě, která povstává z ducha, projevuje ho a prožívá.

My jsme příroda.

man-471192_1280

Přírodou se léčíme. Přírodou se dostáváme ke své přirozenosti, pokud jsme ji ztratili.

Přirozené je být zdravý a těšit se ze života. Omílané sousloví, že?

V červenci jsem byla na dovolené v Itálii na ostrově Ischia. Krásný ostrov plný květů, voňavých jídel, horkého slunce, uvolněných Italů a teplých léčivých pramenů. Těšila jsem se na slunce, koupání v moři i v pramenech.

Rozhodla jsem se, že na opalování si vezmu oblíbený sezamový olej, který má SPF 4. A na nos krém dvacítku.

Loni v Indii jsem měla na tělo olej s 10 faktorem a přišlo mi, že když jsem jím namazaná, tak se neopaluju. Jakmile jsem měla základ, mazat jsem se přestala a byla to paráda. Krásně jsem se opálila a opálení drželo.

Když na Indii stačila desítka, na Itálii by mohla stačit čtyřka, ne? Nakonec, kdyby to fakt nešlo, opalovací krém budou mít i na Ischii.

Třetí den pobytu jsme jeli do lázní Nitrodi. Lidé se tam střídavě sprchují 10 minut minerální vodou a 10 minut jsou na slunci. A protože voda ze sprch odtéká zpět pod lázně, nesmí se používat žádná kosmetika, ani opalovací krémy. Byli jsme v tom největším horku na přímém slunci asi půl dne. Jako pozornost každý dostal regenerační pleťovou masku, která příjemně ochladila a osvěžila a tak až na konci dne jsem pocítila, že budu trochu spálená.

vera stadnikova ischia1

Následující 2 dny jsme o sebe s kamarádkou vzájemně pečovaly Aloe Vera gelem a Panthenolem. Kamarádka na tom byla podstatně hůř a to se před tím i potom mazala dvacítkou.

Já jsem dál pokračovala se svým sezamem, u moře i na výletech a na konci týdne se vrátila domů medově opálená. Aaaach …

6 a půl roku jím chlorellu s ječmenem Green Ways.

Pomohli mi s pálením žáhy, přestaly mě brát křeče do nártů a lýtek při cvičení, srovnaly vyprazdňování, zmírnily dříve bolestivou menstruaci a od těch dob neznám chřipku. Neméně významným bonusem bylo, že jsem se na sluníčku začala opalovat a ne spalovat.

1-ch-aj-263Vím, jak jsou zelené od Green Ways úžasné, ale tohle!

Bez toho, že bych dlouhodobě jedla zelené potraviny této značky, bych měla totálně zkaženou dovolenou!

Dříve se mi při spálení na sluníčku dělaly až puchýře na ramenou. Barva v obličeji dosahovala blízkosti barvy hasičského hydrantu. Ke spálení mohlo dojít i v průběhu času, kdy jsme šli s kolegy z kanceláře na oběd a seděli v restauraci na zahrádce.

Má mrzutost byla gradována. Z nemístného zčervenání a rozbolavění kůže se po pár dnech barva vrátila opět k vápenně bílé! Naprosto zbytečné utrpení!

Představila jsem si, jak by dopadlo před pár lety, být půl dne na přímém slunci ve středu Itálie bez krému na opalování. Tuším, že večer bych měla totální úpal s horečkou a zimnicí. Pokud bych neskončila v nemocnici. Tělo by mě celé bolelo, že bych několik dní nespala. A do konce dovolené bych nemohla ven, než oblečená od hlavy k patě. Ani bych se nemohla bezbolestně hýbat a už vůbec sedět na spáleném zadku. K pobytu jsem si zaplatila 2 lekce jógy denně a o ty bych přišla určitě.

Možná máte podobně citlivou pleť, jako jsem mívala já a myslíte si, že to tak prostě je, protože to tak je. Jako jsem si myslívala já.

Možná si myslíte, že je to sluncem. Je nebezpečné, příliš ostré, ničivé …

Jenže není to tak.

zelenepotraviny (1)

Odolnost kůže je přímo úměrná její výživě. Pokud ve vaší stravě nemáte dostatek antioxidantů a beta karotenů (cca půl kg zeleniny/ 1 den/ člověk), vaše tělo není dostatečně nutričně vyživené a s ním i vaše pleť.

Když to řeknu selsky: citlivost až přecitlivělost kůže dnešních lidí je přímo úměrná špatnému jídlu, které jedí. Případně dalším škodlivinám z kosmetiky, prostředí, kouření, alkoholu, atd., které do sebe dostávají.

Např. podle posledních průzkumů vědci přišli na to, že slunce melanom kůže nezpůsobuje, ale léčí. Jistě, pobyt na slunci má pravidla, ale myslíte, že krémy na opalování s faktorem 50 (pokud nejedete na Saharu nebo do Himalájí), jsou více prospěšné vám nebo firmám, které je vyrábějí?

Když budete mít strach ze spálení, jistě si takový krém koupíte a svým dětem další, ještě dražší.

Máte-li citlivou pleť, jakkoli náchylnou nejen ke spálení na slunci, ale trpíte třeba na ekzémy, pupínky a vyrážky, vaše kůže potřebuje léčit zevnitř. Žádá si lepší výživu, ne až tak lepší krémy.

Netvrdím, že to každý má stejně jako já, ale je dost pravděpodobné, že zlepšením nutriční výživy se zlepší nejen odolnost vaší pokožky, ale celkově vašeho těla. Posílíte imunitu a předejdete větším zdravotním komplikacím do budoucna (osteoporóza, chřipky, angíny, astma, vředy, zácpa, únava, nervy, atd.). Zelené potraviny jsou šetrné a svým složením pro tento účel dokonalé, ne tak obvyklá zelenina v supermarketu.

vera stadnikova ischia2

Já jsem důkazem zelených účinků a další stovky lidí jsou důkazem. Skutečná změna začíná zevnitř.

Mé nejoblíbenější superfoods – zelené potraviny – mě nepřekvapivě stále překvapují. To v Itálii bylo vrcholné. Jsem si toho vědoma. Obdivuji je a jsem vděčná, za tento čistě přírodní plnohodnotný multivitamin, který každodenně tolik obohacuje nejen mé tělo.

Ráda vám zelené potraviny osobně představím. Denní dávka, 2x 2dcl nápoje z mladého ječmene a 20 tablet chlorelly, stojí pouhých 26Kč. Pokud jste z daleka, můžeme se setkat na skypu a chlorellu s ječmenem pošlu poštou. Ozvěte se mi.

Rozhovor s Petrou, která se přesvědčila o úžasném vlivu zelených potravin na její astma, si přečtěte tady >>>

Co dalšího píšu o zelených potravinách najdete zde >>>

Věra Váchová Stádníková
Jsem průvodkyně k radosti duše a zdraví těla. Miluju jógu, zdravě chutné jídlo, meditaci a půst. Učím lidi, jak skrze tyto věci jít k sebepoznání, vytvářet harmonii a žít šťastnější život. Více o mně si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků, který si můžete stáhnout tady >>
Komentáře