Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Na počátku bylo centrum

V obchodě s čistotou, jsem koupila jednu očistu jater a také tlustého střeva, zamrkala jsem a obojí bylo provedeno v mém těle. Vyšla jsem do nákupní pasáže a koukla na seznam z peněženky. Co tu ještě máme? Jednou láskyplné myšlení, když mám nervy v kýblu. Shodit pneumatiku na břiše a dvakrát vyvážení pro mě a našeho psa.

Naproti vidím obchod „Harmonie duše v těle“, konečně ho otevřeli. Zamířím tam hned. Prodavačce řeknu: „Dvakrát. Jednou pro mě a pak pro našeho psa“. Stoupnu si do kabinky a asi za 10 vteřin je hotovo. „Máte to vyrovnaný. Chyběly Vám minerály.“ Řekne prodavačka a podá mi lístek s potravinami, které teď zařadím do svého jídelníčku.

P1030018

„A co ten pejsek? Dejte mi číslo jeho teleportu.“ Diktuji a prodavačka ťuká do počítače, autorizuje mě jako majitelku. Za chvíli se v kabince zobrazí holografický obraz Satoriho, našeho vlčáka. Za 10 vteřin je hotovo. „A je to. Vy mu vaříte pořád maso s těstovinami, že? Dejte mu občas něco syrového, měl málo enzymů. Takhle mu přesychá srst.“ Platím a odcházím z obchodu.

Tak to máme vyřízeno, ještě to myšlení a pneumatika.

Centrum vnitřního klidu

Procházím nákupním centrem a hledám obchod „Body Major“. Cestou koukám, kolik nových obchodů je otevřeno. Zaujal mě obchod „Spánek on-line“. Tak tohle je snad sci-fi. Doplnit si spánkový deficit za 5 minut. A prý pracují na zkrácení času doplnění!

Vcházím do Body Major. Ha, mají akci! Dneska je vypaření pneumatiky na břiše a celulitidy na stehnech za polovic. Je to tady trochu zdlouhavější, ale za to prý šetrná metoda. Za 12 minut odcházím spokojená a o 3 kila lehčí.

Teď trochu bloudím zákoutími centra. To snad není pravda, i v tomhle nákupáku dělají ty finty, jako v těch obyčejně komerčních, snaží se mě zabloudit k jiným obchodům.

Už ho vidím, „Patřičné myšlení“. Vstupuji do obchodu a sděluji svoji objednávku osobní asistentce, která ke mně přichází. Vede mě do jednoho z malých pokojíků v zadní části obchodu. Pohodlně si sedám do křesla. Nasadí mi přísavky na spánky a navolí program. V mžiku jsem v příjemné meditaci. Chtěla jsem si pohovět, tak jsem si vybrala luxusní program na 7 minut.

Výborně, za necelou hodinku odcházím z nákupního centra. Jsem spokojená, jak se mi všechno podařilo pěkně zařídit.

Občas nechám popustit uzdu fantazii … :-)

Z budoucnosti do současnosti

Líbilo by se vám to? Takhle jednoduše a rychle se opět cítit skvěle? Za pár let budu mít skoro identické centrum. No nevím, jestli se mi povede, aby to fungovalo přesně jako ve výše uvedeném příběhu, ale rozhodně k tomu směřuji :-)

Budeč-s-Lucií-leden-2012 Má oblíbená Budeč

Asi před 4 lety, jsem začala snít sen. Chtěla bych mít centrum, kde by se vařilo raw, vegetariánsky nebo vegansky a návštěvníci by se mohli tato jídla naučit připravovat.

Byl by tu program i s půstem, o kterém píšu ve svém e-booku zdarma Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků a také v e-booku Průvodce moudrého askety aneb 12 kroků k úspěšnému půstu. Podobné centrum, kde se drží půsty má v Německu můj oblíbený Ruediger Dahlke.

Na programu by bylo cvičení jógy, aquahealing, nějaká kultura, osobní terapie a rozvoj, masáže, meditace a taky práce na poli a záhonech, s možností si něco vypěstovat. Třeba brambory, ty byste si tu mohli také uskladnit a v zimě pro ně dojet. Nemuseli byste mít své pole, ani traktor, ani know-how a přesto mít svoje brambory.

V centru budeme očišťovat, vyživovat i vyvažovat a určitě časem shodíte i tu pneumatiku, pokud nějakou máte :-) Prostě se budeme vracet k sobě, i k přírodě.

Inspirací mi je i centrum Deepaka Chopry v Kalifornii, Optimum Health Institut v Kalifornii a způsob léčení pana Priessnitze. Tedy já si své centrum nejdříve vysnila a pak jsem zjistila, že podobná po světě už existují.

Věra Váchová Stádníková
Jsem průvodkyně k radosti duše a zdraví těla. Miluju jógu, zdravě chutné jídlo, meditaci a půst. Učím lidi, jak skrze tyto věci jít k sebepoznání, vytvářet harmonii a žít šťastnější život. Více o mně si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků, který si můžete stáhnout tady >>
Komentáře