Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Nejprve si dáme společnou 90 min jógu vhodnou pro začátečníky a mírně pokročilé. Protáhneme se a aktivujeme tělo.

Po krátké přestávce budeme pokračovat dechovými technikami. Seznámíte se s jógovým dýcháním, které přináší ozdravění tělu a klid mysli (30 minut).

Na závěr workshopu vám představím jednoduché praktiky, jak ukotvit meditaci v denním životě a provedu vás řízenou meditací (30 minut).

Každý workshop bude trochu jiný. :)

Akce se koná v počtu 7 a více účastníků.

Pokud by nevyšlo počasí, máme rezervovaný sál v Kulturním domě v Kolči (2km odtud). Kdyby nás bylo málo, přihlášeným dám 3 dny předem vědět o zrušení. 
Těším se na společnou jógu, dechové techniky a meditaci pod širým nebem.

U nás na zahradě
Mozolín 7

Parkování uvnitř na našem dvoře, přijedete přes Zákolany.

Sobota 15. 7. 2023

Sobota 12. 8. 2023

Dopoledne 8:45- 11:30

Náročnost lekcí: vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé

Jednotlivý workshop: 380 Kč

Cena do pátku předchozího týdne před konáním jógového workshopu.

Cena týden před konáním a později: 430 Kč

PŘIHLÁŠENÍ A PLATBA

  • Zkontrolujte vámi vybraný termín jógového workshopu ještě jednou před odesláním platby. Opravování je časově náročné a pro mě komplikace. Díky za vaši všímavost. :)
  • Objednáním místa na jógovém workshopu potvrzujete, že víte, že se jedná o živou akci. Dále, že jste si přečetli instrukce a co s sebou v pravidlech cvičení Líla jógy viz výše. A také, že respektujete storno podmínky: 50% storno poplatek při zrušení 7 dní až 4 dny před akcí, 100% částky méně jak 3 dny před akcí (lze za sebe poslat zástupce).
  • Cena 380 Kč je platná do pátku předchozího týdne před konáním akce, týden před konáním a později je cena 430 Kč.

NAŠE ÚTULNÁ ZAHRADA SE STÍNEM VZNEŠENÉHO STROMU

JE PRO JÓGU POD ŠIRÝM NEBEM JAKO STVOŘENÁ :)

Song of Salomon - olej s povznášející vůní. Dávám do dlaně na relaxaci po józe, abyste se jeho libé vůně nadýchali a uvolnili své smysly.

STORNO PODMÍNKY

(Nemůžu přijít)


 Zrušení vaší účasti na Jógovém workshopu pod ořešákem je možné s plnou náhradou do pátku předchozího týdne, tj. 7 dní předem. 

 Zrušení vaší účasti na Jógovém workshopu pod ořešákem do úterý před konáním akce je s částečnou náhradou 50%, tj. 4 dny předem. 

 Zrušení vaší účasti na Jógovém workshopu pod ořešákem ve středu, a později před konáním akce, je zcela bez náhrady. Případně za sebe můžete poslat zástupce.

PŘÍBĚH TRÁVNÍKU, NA KTERÉM POD OŘEŠÁKEM CVIČÍME

Vyrovnání hrbolů a spádu trávníku:Práce pro 3 lidi na celý den, 3 korby zeminy
Jedna krásná kamenná zídka:Práce pro 1 člověka na celý den
Výsledek:Hřejivý pocit a těšení se na společnou jógu

V rohu zdí míval můj děda včelí úly. Ráda jsem k nim chodívala, někdy s dědou, někdy sama. Zvláště v zimě, když se z úlů ozývalo hučení. To se včelky máváním křídly zahřívaly, aby měly v úlu teplo. Poslouchala jsem s uchem přilepeným na budníčky a představovala si, co si říkají a jak se tam mají. Před úlem stávalo několik Matčino jabloní a jedna obrovská Pannenská jabloň. Naproti úlům býval krecht, kde byla v zimě zakopaná (uskladněná) řepa.

Trávník v únoru 2018, když jsem prořezávala naši borovičku kleč. Místy hrbolatý, spádovitý, nesouměrný.

Vyrovnání hrbolů a spádu trávníku spotřebovalo 3 korby (fůry) zeminy z Avie. Nevypadá to, že?

Vyrovnání hrbolů a spádu trávníku  - práce pro 3 lidi na celý den. Prostor na cvičení se tím zvětšil a zútulnil.

Péče, láska, modlitby, zalévání a těšení se na společné chvíle cvičení jógy na novém trávníku.

Vyrovnání spádu trávníku cca o 30 cm krásnou zídkou. Citlivě zapadla do malebnosti zahrady.

Hotovo, jako kdyby to nikdy nebylo jinak. Krásná forma pro žití naplňujícího obsahu. Život.

Teplé počasí a ranní i večerní zalévání vábí semínka trávy na svět. Trpělivě čekáme a zaléváme.

Člověk se ani neohlédne a už to je. Zázraky přírody, dary života, splněná přání. Užívejme.

Vyrovnat trávník mě napadlo před dvěma lety, nějak se mi do toho nechtělo a najednou ... :-)

Věrko, říkala jsem si, jak pojmenovat pocity, které mám na konci cvičení jógy s tebou? Po protažení, posílení a vědomém dýchání se na konci cítím LEHCE. A také v souladu se sebou i s (Božím) plánem. PROSTĚ JSEM. Díky ti, že jsi tou, díky níž se takto mohou cítit i další lidé.
Pavla Merlinová
Já mám vzkaz pro chlapy. Pokud byste chtěli z libovolného důvodu začít z jógou, tak Jóga s Věrkou je ideální první krok. Milá a příjemná cvičitelka vás postupně citlivě přesvědčí o tom, že dokážete rozhýbat svoje tělo mnohem víc, než jste si mysleli. Vyzkoušejte :)
Štefan ChuchutČíčovice
K józe s Věrkou mne přivedl vnitřní impulz v době, kdy mi bylo necelých 64 let. Už dříve jsem se různě pokoušela cvičit v různých kurzech, ale nikdy mne to neoslovilo natolik, abych vytrvala. Co mne velmi pohladilo nejen po těle, ale i po duši, byl Věrčin přístup k józe a k člověku obecně. To její : "Jak to jde, tak to jde", bylo pro mne to pravé slovo, dovolující mi jet ve vlastním tempu, aniž bych měla mindrák, že nezvládám.

Začátky pro mne nebyly příjemné. Ozývaly se zkrácené šlachy a vazy, chytaly křeče v mezižeberní oblasti, rovnovážné cviky byly spíše nevážné ... Ale během prvního roku postupně docházelo ke zlepšování ve všech směrech. Cvičila jsem s chutí a i každý den doma alespoň chvíli. Velmi mile mne překvapilo, že i když nám Věrka občas dala zabrat, po závěrečné relaxaci jsem se cítila osvěžená a ne unavená, jak by se dalo čekat. Po dvou letech cvičení se cítím pevnější a ohebnější než na začátku.

U Věrčiných lekcí je ojedinělé to, že přesně vnímá momentální potřeby dané skupiny a tomu aktuálně přizpůsobuje cviky. Děkuji Věruško, že u cvičení s tebou jsem vždy přítomna tomu, co dělám.
Ludmila Brožová