Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Jóga brunche 2016

Listopadový Jóga brunch pro labužníky.

V listopadu 2016 jsme se nechali unášet starobylým indickým uměním, které detoxikuje, omlazuje a regeneruje. Terapeuticky působí na tělo i psychiku. Dali jsme si tříchodové menu. Po takovém jídle se cítíte nasyceni a oživeni. Spojeni s životem.

Magicky na vás působí Ajurvéda. \"Věda o životě\", což doslovný překlad slova Ajurvéda znamená.

Povídala jsem o Ajurvédě a jejích principech. Zaujala mě už dávno svou komplexností přístupu k člověku a jeho zdraví. Přečetla jsem o ní několik knih. Ať v češtině od českých i zahraničních autorů, tak v angličtině, které jsem si přivezla z Indie, a které se u nás koupit nedají.

V zimě 2015 jsme na jihu Indie navštěvovali Siddha Ajurvédského lékaře, od kterého jsem si nechala udělat medicínu na míru pro mou konstituci a tělesný stav na 6 měsíců. 

Zúčastnila jsem se také několika přednášek o Ajurvédě a z lásky pro ni jsem si udělala kurz ajurvédských procedur a masáže. Principy Ajurvédy se řídím ve svém životě nejen v jídle.  

AJURVÉDSKÝ JÓGA BRUNCH 19.11.2016

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Nechala jsem vám tu i ochutnávku z červnového RAW a květnového SUSHI Jóga brunche 2016.

Módně a anglicky se syrovému jídlu říká \"RAW\" (ró), momentálně velmi chytlavý směr.

V loňském horkém létě jsem vyzkoušela nespočet raw receptů a fakt mě nadchly. Přišlo mi to jako super rozšíření jídelníčku enzymama se hemžící syrové stravy:-) Výhoda je jasná. Zasytí, zdravě provitaminuje tělo a neodkrví mozek.

Vybrala jsem několik svých oblíbených hitovek. Zabodovala jsem jako se Sushi :-)

Dali jsme si: Gazpačo aneb španělská vyhlášená letní polévka. Mlsné klíčky opravdu nevím, jak směs s čerstvými i sušenými rajčaty, datlemi, limetkou, bazalkou a samozřejmě klíčky nazvat. Jen vám řeknu, že je to výborné! Ořechový sýr s koriandrem další výborná pochoutka. Na závěr jsem připravila (skoročokoládové) Trufflé neboli čtvrtý chod jako dárek navíc. Opět byly 4 chuťové zážitky!

Bylo těžké vybrat. Skvělých raw jídel je hodně. Jedině, že si příště uděláme festival :-)

Loni jsem se byla podívat na RAW festu v Praze, odkud jsem si odnesla knihu 12 kroků k syrové stravě od Victorie Boutenko. Příběh nemocné ženy a nemocné rodiny. Hledala cestu a našla ji v syrovém jídle. Dává to smysl, prostě příroda. To nikdo nevymyslí líp. 

Červnový Jóga brunch pro fajnšmekry.

Květnový Jóga brunch zalitý sluncem.

SLADKÁ LÁSKA

JÓGOU K JÍDLU

VÝŽIVNÉ CHUTĚ

ZDRAVÍ JÓGOU