Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Co je to Jóga brunch?

“Brunch” (čte se branč) je anglické označení pro pozdně ranní nebo časně dopolední jídlo. Vhodné bývá jak k snídani tak k obědu. 

Propojit jógu a chutně zdravé jídlo mě napadlo, už když jsem studovala výživové poradenství. Pohyb a potrava spolu úzce souvisí a je výhodné když jedno podporuje druhé. Člověk je fit na těle a je mu dobře na duši.

Nejprve hodinu příjemné jógové protažení a poté debužírování! Podávat se budou tři zdravé pochoutky připravené mlsnou výživovou expertkou:)

Popovídáme u jídla o jídle, o přípravě, kde koupíte suroviny. Koukněte dolů na stránku na Jóga brunche, které proběhly v roce 2016 a 2017.

CHUTNÁ MI

MÁM ENERGII

BAVÍ MĚ JÍST

JSEM FIT

Proč na Jóga brunch přijít?

  • Protáhnete se a jógově zacvičíte na začátek víkendu.
  • Pohostím vás např. různými druhy salátů, pomazánek, sladkých i slaných koláčů, dezertů nebo jiných sladkostí. Připravím třeba i slané pečení nebo smoothies.
  • Na jídla vám dám recepty, včetně informací kde a za kolik na ně nakoupíte suroviny.
  • Budete mít možnost ptát se mě jako výživové poradkyně na to, co vás zajímá.
  • Za tříhodinový program s občerstvením zaplatíte méně než stojí 45 min mé výživové konzultace.

Co na Jóga brunchi získáte?

  • Objevíte potraviny, které běžně nepoužíváte nebo je znáte, ale zažijete novou či netradiční úpravu.
  • Získáte kulinářskou inspiraci z kuchyní celého světa. Ráda cestuji a mnohá jídla jsem jedla přímo v zemích, kde jsou domácí.
  • Ochutnáte jídla např. z těchto kuchyní: indické (áyurvédské), japonské (makrobiobické), arabské, různé evropské (především francouzské a italské), české i mexické a podle čínské medicíny.
  • Čekejte chutné a zároveň ozdravující vegetariánské, veganské a raw recepty. Kromě ryby na Vánoce nejím maso.
  • Novými chutěmi a surovinami skvěle říznete masový i vegetariánský jídelníček.

Pro mě je cvičení jógy a experimentování v kuchyni srdeční záležitost. Zvláště od té doby, co jsem držela 21 denní půst, niterně vnímám, jak zušlechťující pohyb a jídlo naprosto ovlivňují fyzický pocit a psychiku.

Buď tím jak se k tělu chováte, jdete směrem k nemoci a depresi nebo naopak, podporujete tělo směrem ke zdraví a spokojenosti.

Chcete za zdravím a spokojeností?

To co opravdu motivuje, je potkat se s někým naživo. S někým, kdo se s vámi podělí o svoji cestu a ukáže vám, co a jak dělá. Když mě uvidíte, hned budete vědět, jestli tomu co vám předkládám věřit.

Pro mě to není \"jen\" jóga a zdravé jídlo, dávám vám nahlédnout do svého života.

"Bylo příjemné strávit netradičně sobotní dopoledne. Nejen, že jsme se příjemně ,,protáhly“, ale ochutnaly vynikající, pro mě nová jídla. Obecně mezi lidmi platí, že to co je zdravé, nemusí být dobré. V tomto případě je opak pravdou. Ochutnaly jsme výbornou pomazánku z tofu a sušených rajčat, velmi zajímavý salát z červené řepy po indicku a jablečný koláč. Dozvěděly se, jak se pokrmy připravují, seznámily se s novými druhy potravin i kořením. Myslím, že většina z nás zná potraviny, o kterých je známo, že jsou zdravé, ale nikdy jsme se nedostali k tomu, abychom je ochutnali, nebo z nich doma něco připravili. A jóga brunch je právě tou příležitostí, jak se s těmito potravinami blíže seznámit. Jóga brunch je to pravé, jak potěšit tělo i duši:-)"
Michaela KalkušováŘeditelka ZŠ Koleč
"Nápad zacvičit si jógu s následnou ochutnávkou zdravých jídel se mi líbil od začátku. Jóga brunch byl milé zpestření dne. Nejdříve jsme cvičením spálily kalorie a pak je příjemně doplnily následnou ochutnávku nezvyklých jídel. Recepty mě mile překvapily, časem je vyzkouším u nás doma :-)"
Renata MíkováNATURHOUSE Kralupy nad Vltavou,739 084 706. Bez závaží vám bude lépe, se mnou zhubnete příjemně …
"Věrka Stádníková a jóga brunch-páni! super....Ocitla jsem se tam vlastně náhodou a jsem nadšena. První dojem-velmi milá mladá žena, dále hodina jógy-skvělý. No a pak to jídlo! Mám jakési zkušenosti s ajurvédskou kuchyní a musím říci, že v Kolči jsem si fakt pochutnala. O recepty se s námi Věrka podělila......Určitě mne velmi oslovilo všechno, co Věrka dělá -jóga, brunch, Jablečný ocet, který sama vyrábí...... a ráda se příště zase zúčastním."
Eva HamouzováLibochovičky

Setkáte se s podobně smýšlejícími lidmi, kteří se rádi protáhnou a mají zdravě mlsný jazyk.

Jóga brunch je určený pro ženy i pro muže a nezáleží na tom, jestli ke mě chodíte na jógu.

Ukážu vám, jak připravovat zdravé jídlo atraktivně, jednoduše a hlavně chutně, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou. Budu vás inspirovat k osvěžujícímu a zároveň ozdravnému jídlu.

Co si vzít na Jóga brunch s sebou a pravidla při cvičení jógy si přečte tady.

KDY: není aktuální termín

čas Jóga brunche obvykle 9:00 - 12:00

KDE: není aktuální místo

Účast potvrďte NEJPOZDĚJI VE STŘEDU před konáním.

Kapacita Jóga brunche je nejvíce 15 účastníků.

Tento formulář je chráněn službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajůSmluvní podmínky společnosti Google.

Pokud se nebudete moci Jóga brunche zúčastnit, požádám vás o 50% ceny. Odhlášení je možné do středy před konáním. Můžete také za sebe poslat náhradníka. Děkuji za pochopení. 

SLADKÁ LÁSKA

JÓGOU K JÍDLU

VÝŽIVNÉ CHUTĚ

ZDRAVÍ JÓGOU

Líbí se vám Jóga brunch nebo moje články na blogu?         Inspiruji vás?

Jednoduše napište své jméno a emailovou adresu do formuláře vedle a já vám dám vědět, když něco zajímavého vytvořím nebo napíšu nový článek.

"Jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila první Jóga brunch. Nejprve jsme si hezky zacvičily a pak hurá ochutnat, co že nám to Věrka připravila za zdravé a hravé dobroty! Velice zajímavá inspirace. Pomazánka ze sušených rajčat mě opravdu nadchla, je vynikající! Dozvěděly jsme se další zajímavosti o jídle a měly možnost ochutnat i pro nás nové druhy koření. Nemohla chybět debata na aktuální téma palmový olej a kravské mléko. Věrka také vysvětlila rozdíl ve výrobcích ze soji a jak je používat. Probraly jsme rostlinná mléka a jak si je doma vyrobit. Měla jsem radost jaká se sešla dobrá společnost a jak se milé kolegyně jogínky zajímají o zdravé stravování. Těším se na další Jóga brunch a setkání s Vámi!"
Lucie HabadováStehelčeves
Milá Věrko :-) Tvůj Jóga brunch jsem si moc užila. Bylo to pro mě smysluplné, inspirativní a příjemné dopoledne. Navíc v krásné oáze klidu a pohody. Skvěle jsem se protáhla při tvé józe na voňavé travičce, pod hřejícím sluníčkem. A druhá, gastronomická část dopoledne byla snad ještě příjemnější. Zdravé pochoutky mě inspirovaly v úpravě i mého jídelníčku. Největší zážitek pro mě byla čerstvost a poctivost jednotlivých chodů. Nejvíce vzpomínám na to, jak jsme si před podáním ořechových sýrů natrhali úplně čerstvý špenát, do kterého jsme následně sýr zabalili...... hmm dobrota to byla! Díky, Věrko :-)
Šárka BurgerováPraha
"Jóga brunch s Věrkou je úžasná záležitost. Když jsem jela poprvé, vůbec jsem nevěděla, co mám čekat. Představovala jsem si, že si zacvičíme a pak něco zlehka ochutnáme. Ale už samotné cvičení venku za slunečného dopoledne, pod starým ořechem a v lehce orosené trávě byl gurmánský zážitek pro tělo i duši. A což teprve, když jsme se pustili do všech těch zdravých a lákavých dobrot. Uspokojili jsme snad všechny chutě, které člověk může mít. A jídla jako zeleninové sushi, polévka gazpačo či naklíčené mungo s omáčkou, o kterých jsem měla dříve jen jakousi mlhavou představu, mi teď vhánějí sliny do pusy a do mysli hezkou vzpomínku na pohodové dopoledne."
Maruška ChuchutováČíčovice
"Ráda bych se podělila o zážitek z Jóga brunche. Prvotním impulzem k účasti bylo příjemné prožití sobotního dopoledne. Nezklamala jsem se. Nálada byla díky Věrce pohodová a uvolněná s lehkým úsměvem. Z domova jsem odjížděla s poznámkou "užij si žranici" a mohu říct, že užila :-) Lekce jógy mě příjemně protáhla a uvolnila. Brunch byl JEN příjemným a přínosným bonusem navíc. Recepty, které jsem poté dostala emailem, jsem aplikovala na většinu rodiny s úspěchem!!! Všechny recepty jsou příjemně jednoduché i rychlé a hlavně chutné. Nejsme zapřísáhlí masožravci, ale ani vegani. Do klasické české kuchyně pašuji zdravější suroviny, takže ocením jakoukoli inspiraci a jde to. I 10 letý syn si na salátu z červené řepy pochutnal. Na příštím brunchi se těším na shledanou."
Dana VohánkováZahradnictví Libochovičky

Mrkněte na Jóga brunche, které jsem uspořádala: