Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


Do 12 denního půstu ze dne na den, video rozhovor

S Lucií Kozákovou jsem se setkala poprvé 6. 9. 2020 na mé lekci jógy. Předcvičovala jsem pro účastnice jógového festivalu Svátek jógy ve Slaném. Lucie ovlivněná mým krátkým úvodem o józe a půstu se ten den pro půst rozhodla a hned začala.

Pátý den půstu mě Lucie požádala o konzultaci. Sešly jsme se a já odpověděla Lucce na mnoho jejích otázek. Probraly jsme průběh půstu, krize při půstu, projevy emocí a psychiky. Jak uklidňovat sebe i své blízké a okolí, pracovat s dechem, jak si odpouštět, jak přispívat k očistě těla i duše.

Lucka se uklidnila, že vše probíhá v pořádku. A přestože zvažovala, že půst ukončí, po konzultaci se rozhodla pokračovat do té doby, do kdy jí bude dobře a bude to tak cítit.

Průvodce vede k důvěře v sebe sama

V tom vlastně spočívá mé provázení půstem. Pomáhám člověku k pocitu, že pozná, co mu svědčí a co ne, a dokáže se podle toho v důvěře rozhodnout. Není to o tom, že poslouchá, co říkám a to dělá. Především naslouchá sám sobě a mě používá jen jako vodítko.

Přestože vycházím z vlastních zkušeností s půsty od roku 2010 a zkušeností s provázením dalších lidí půstem od roku 2015, pro druhého člověka je důležité jít svou vlastní cestou a udělat vlastní zkušenost.

Asi tak jak to popsal Filip, když jsem ho požádala o referenci na mé provázení půstem a návratovou dobou. Filip držel půst 21 dní na vodě. Strávili jsme spolu po občasném emailu téměř půl roku.

Byl jsem moc rád za někoho, kdo za mnou stojí a vždy mě nasměruje. Dá odpovědi (které se vždy potvrdily :)) a zároveň uklidní. Byl jsem rád, že jsem jak pro půst, tak návratovku využil poradenství od Věrky. Je fajn mít někoho, kdo vám kryje záda.

Pokud byste si rádi vyzkoušeli půst v bezpečném prostředí mimo domov, vaši kuchyni a lidi, kteří okolo vás jedí. V komorní skupince a pod vedením zkušené půstařky. Zvu vás na POSTNÍ VÍKEND.

Půst jako láska sama k sobě

Půst Lucky trval ještě 7 následujících dní. Na to, že to byl první půst, to byl krásně nečekaný výsledek. Potkaly jsme se poslední 12. den půstu. Lucka zářila a v jejích očích byla láska. Cítila se šťastná a popisovala mnoho změn, které se udály s jejím zdravím, ve vztazích s blízkými a především ve vztahu sama k sobě.

Poprosila jsem ji o rozhovor. Byla jsem vděčná, že jsem u této proměny mohla být. Sešly jsme se 22. 9. 2020 a rozhovor natočily.

 

 

Věra Váchová Stádníková
Jsem průvodkyně k radosti duše a zdraví těla. Miluju jógu, zdravě chutné jídlo, meditaci a půst. Učím lidi, jak skrze tyto věci jít k sebepoznání, vytvářet harmonii a žít šťastnější život. Více o mně si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků, který si můžete stáhnout tady >>
Komentáře