Věra Váchová (dříve Stádníková)

TVOŘÍME ZDRAVÍ


15. den půstu na vodě a motivace k dlouhodobému půstu, video

Proč se pustit do dlouhodobého půstu?
Je to snad hazard se zdravím nebo jsem se už úplně zbláznila?

Vždyť přece nepotřebuji hubnout!

Takové otázky napadají člověka, který v půstu neobjevil jeho kouzlo. Nezažil na vlastní kůži zbystření smyslů, odlehčení těla, očistu tělesnou i duševní.

Toto je 1. video ze série 5 videí, kterými jsem doprovázela svůj 25 denní půst na vodě a urině na přelomu září a října 2020. Další videa z této série shlédnete na těchto webových stránkách nebo přímo na mém Youtube kanálu: Vera Stadnikova, Joginka a Pruvodkyne pustem

Od léta jsem pomýšlela opět na delší půst a právě v září 2020 přišel správný čas na realizaci. Spojilo se to s corona stavem, a tak jsem ani nemohla vést své lekce jógy, což mi dalo o to větší prostor věnovat se sama sobě a půstu.

Autenticita, soustředění, odevzdání

Kvality, které půst přináší a prohlubuje.

Myslím, že v tomto videu je zvláště viditelné, jak pomaleji mluvím, jak velmi se soustředím a přitom jsem uvolněná a odevzdaná.

Nejsou to náhodou kvality pro dnešní dobu? Pro každou dobu? Pro způsob života?

To že člověk v půstu mluví pomaleji a je soustředěný, je dáno tím, že neplýtvá energií, vlastně ani nemůže plýtvat energií, na vycpávková slova, větvení tématu, omáčku, zbytečné pohyby, zbytečné myšlenky. Vše je jasné, klidné, uvnitřněné. Ještě to samozřejmě koresponduje s bdělým hospodařením s fyzickou energií, které je při delším půstu méně.

V tomto videu odpovídám nejen na otázky, uvedené na začátku tohoto článku, vyprávím o průběhu 15 denního půstu na vodě a urině, ale také mluvím o motivaci k dlouhodobému půstu.

Máte-li čtvrthodinku, zvu vás k poslechu.

 

Věra Váchová Stádníková
Jsem průvodkyně k radosti duše a zdraví těla. Miluju jógu, zdravě chutné jídlo, meditaci a půst. Učím lidi, jak skrze tyto věci jít k sebepoznání, vytvářet harmonii a žít šťastnější život. Více o mně si přečtěte zde >> Jsem autorkou e-booku Blahodárný půst a jeho 9 zázračných účinků, který si můžete stáhnout tady >>
Komentáře